لوله پوش فیت

لوله پوش فیت و مزیت های استفاده از آن در ساختمان

سیستم های جدید ابداع شده برای فاضلاب های ساختمانی که طبق ماهیت اتصال قطعات به یکدیگر نامگذاری شده است، فاقد محدودیت های کاربردی بوده و دارای مزیت های بسیاری می باشد، این نوع سیستم پوش فیت خوانده می شود. این سیستم توسط کارشناسان و افراد مجرب که تجربه ای طولانی و سابقه ای درخشان در صنعت لوله کشی فاضلاب ساختمانی دارند، تایید گردیده است. اتصالات و حلقه های آب بندی در این لوله ها در برابر تنش های مکانیکی، مواد شیمیایی و حرارت های بالا مقاومت بسیار بالایی داشته و به همین جهت بسیار مورد استقبال واقع شده اند. نوع بی صدا یا سایلنت لوله پوش فیت نمونه ای با کیفیت از این سیستم می باشد که توسط افراد آگاه و آشنا به تکنولوژی لوله کشی ساختمان خریداری می شود.

مهم ترین مزایای پوش فیت سایلنت

در تولید سیستم های پش فیت از نوع خاصی پلی پروپیلن استفاده گردیده است که در مقایسه با لوله هایی که از جنس پلی اتیلن هستند، دارای وزن مولکولی بیشتری بوده و در نتیجه در برابر آب داغ و آتش سوزی مقاوم می باشند. همچنین به علت سبک تر بودن متریال دارای قدرت ضربه پذیری بالاتری نیز می باشد . در نوع سایلنت آن از تکنولوژی نانو بهره گرفته شده است و کامپاند خاص به کار رفته در آن سه لایه ای بوده و توانایی جذب  صدای آب را داشته و در نتیجه از پخش شدن صدای آب در ساختمان جلوگیری  می کند . تکنولوژی سه لایه ای به کار رفته در این سیستم باعث مقاومت شیمیایی، حرارتی و مکانیکی بیشتری نسبت به نوع معمولی شده و همچنین قدرت بیشتری نیز در انتقال جریان دارد. امکان گرفتگی مجاری و انسداد در این لوله ها وجود نداشته که علت آن صیقلی بودن سطح داخلی لوله ها می باشد. نصب راحت ، عمر مفید طولانی از دیگر مزایایی اقتصادی این سیستم می باشد

مزایای استفاده از پوش فیت :

پوش فیت جدیدترین ، سریع ترین ، مطمئن ترین و امن ترین روش سیستم های فاضلاب خانگی می باشد.

دلیل استفاده از پوش فیت

 • ساختار سبک لوله پوش فیت که از نوعی ترکیب پی وی سی و پلی پروپیلن ساخته شده باعث شده است تا سطح داخلی لوله و اتصالات پوش فیت بسیار صاف و صیقلی بوده و هیچ گونه گرفتگی و افت دبی (DB) در طول مسیر ایجاد نشود.
 • نصب راحت (از طریق اورینگ) سرعت اجرای کار را بسیار بالا می برد.
 • بهره مندی و بکارگیری تکنولوژی پیشرفته باعث افزایش طول عمر مفید و در نتیجه افزایش عمر مفید ساختمان می شود .
 • عدم نیاز به جوش و حلال در اجزای پوش فیت باعث کاهش قابل ملاحظه در ضریب خطا و ضعف و نشتی فاضلاب می شود.
 • به علت وجود عناصر ضد آتش در مواد اولیه در هنگام آتش سوزی به هیچ عنوان لوله و اتصالات پوش فیت نمی سوزند.
 • از دیگر مزایای پوش فیت وجود تنوع در اجزای آن می باشد که خود باعث کاهش محدودیت در اجرا می شود .
 • لوله و اتصالات پوش فیت به دلیل سبکی هیچ گونه وزن اضافه را به بنا تحمیل نمی کند.
 • آب بندی مناسب و عدم نیاز به چسب و اتصال از طریق واشر یا همان حلقه آب بند و کاهش صدا در هنگام تخلیه فاضلاب از مهمترین مزایای لوله و اتصالات پوش فیت می باشد .
 • حتی امروزه در فاضلاب بیمارستان به دلیل اینکه دارای محیط بسیار اسیدی و خورندگی بیشتری می باشد از پوشفیت استفاده می شود .
 • لوله پوش فیت قدرت تحمل فشار 4 اتمسفر را دارا می باشند.
 • وجود سه لایه که در میان آنها یک لایه آلمنیوم قرار دارد باعث کاهش صدا تا میزان 90 دسی بل شده است .

نکته : نسل جدید لوله و اتصالات پوشفیت ، سایلنت یا بی صدا می باشند .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *