اتصالات جوشی پلی اتیلن

اتصالات جوشی در سایزها و اندازه های مختلف ساخته و در پروژه های آبرسانی و فاضلابی مورد استفاده قرار میگیرند.از فوايد این اتصالات ، استحکام بالا و مقرون به صرفه بودن قیمت تمام شده نسبت به اتصالات فلزی و چدنی میباشد. شرکت های تولیدی از قبیل سه راه ، تبدیل ، فلنچ ، زانو را تا سایز 1200 میلیمتر و در فشارهای مختلف تولید و عرضه مینماید.

در اتصالات جوش فاضلابی پلی اتیلن به دلیل اینکه از واشر آببندی برای اتصال به یکدیگر یا لوله استفاده نمی شود دارای مقاومت بالاتری نسبت به پلیکا و پوش فیت در محیط های اسیدی فاضلابی می باشد .
اتصالات جوش فاضلابی پلی اتیلن برای انتقال فاضلابهای خانگی کاربرد دارد .که اتصالات فاضلابی پلی اتیلن از سایز 50 الی  160 میلی متر تولید و توزیع میگردد.

در صورت اتصالات پوش فیت از اتصالات جوشی پلی اتیلن هم باید استفاده کرد زیرا:

1- اتصلات پوش فیت در مقایسه با اتصالات پلی اتیلن که جرم مولکولی بالای دارند استحکام لازم در برابر با نواسانات زمین رو ندارند و این موضوع در ایزان که منطقه زلزه خیز هست حائز اهمیت بالایی دارد.

2-حداکثر ارتفاع تست اب بند در اتصالات پوش فیت 5متر بوده در حالیکه در اتصالات پلی اتیلن ارتفاع تست اب بند در ارتفاع 40 متر انجام شده است.

3-یکی دیگر از خاصیت های مهم لوله پلی اتیلن بر خلاف لوله های پوش فیت مقاومت بسیار بالای آن در مقابل فشار مضاعف در زیر بتن و اجسام سخت و سنگین است.

4- صدای عبور فاضلاب در لوله های پوش فیت بلند تر از لوله های پلی اتیلن هست.

در اتصالات جوشي بازده و کیفیت آن بستگي به مهارت جوشكار،كارايي مناسب دستگاه جوش پلی اتیلن و تجهيزات مربوطه و رعايت اصول جوشكاري دارد.
جوشكاري لوله پلی اتیلن و اتصالات جوشی لوله پلی اتیلن معمولا به شیوه لب به لب با صفحه داغ (Butt fusion) انجام می پذیرد.

اتصالات جوشی پلی اتیلن در پروژه های نفت گاز و پتروشیمی مورد استفاده قرار میگیرد.
این اتصالات شامل سه راه – زانو – فلنج – چهارراه – گپ – میباشد.
اتصالات جوشی پلی اتیلن در فشارهای  2 -4 -6- 8 – 10-12- 16-20 – 25و 32 اتمسفر تولید وساخته میشود.
خطوط لوله پلی اتیلن در پروژه‌ها‌ی مختلف نیاز به اتصالات جوشی پلی اتیلن دارند که این اتصالات با توجه به نوع پروژه متفاوت خواهند بود.

کلیه اتصالات جوشی بنا به درخواست مشتری تولید و توزیع می گردد. براس سفارش اتصالات جوشی و اتصالات دست ساز با دفتر تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *