لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای

لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای به صورت کلاف های 400 متری یا 500 متری بر اساس درخواست خریداران وبا وزن های 5/19 کیلو تا 21 کیلو به دو صورت دریپر دار یا بدون دریپر توسط  شرکت های تولیدی به مشتریان  ارائه داده می شود.

لوله های پلی اتیلن به دلیل نداشتن حلال قابل چسباندن نیست و این قابلیت را ندارند و از این جهت با لوله های pvc متفاوت است واتصال آن به وسیله جوش حرارتی لوله به لوله ویا جوش لوله به اتصالات جوشی ویا با اتصالات دنده ای میباشد.

از فواید لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای (لوله 16 ) می توان به کاهش مصرف آب جلوگیری از رویش علف های هرز – انتقال سموم کشاورزی و کور هم زمان با آبیاری به گیاه اشاره کرد.

مزایای آبیاری قطره ای:
1- افزایش سطح زیر کشت
2- ممانعت از به وجود آمدن فرسایش خاک
3- بالا بردن کیفیت و کمیت محصول
4- امکان دادن عناصر غذایی همراه با آب آبیاری
5- کنترل زمان و دور آبیاری
6- صرفه جویی در مصرف آب

کاربرد لوله های پلی اتیلن ابیاری قطره ای

لوله های پلی اتیلن که بیشترین مصرف را در آبیاری های تحت فشار در سراسر جهان دارند جزو بهترین و مقاوم ترین انواع لوله به شمار می روند. این لوله ها جزو لوله های دریپر دار و یا قطره چکانی هستند که آب با فشار کم خارج شده و در پای گیاهان جریان می یابد. این لوله ها در کلاف های 400 تا 500 متری تولید شده و در وزن 5/10 تا 21 کیلوگرمی موجود می باشند. سایز این لوله ها در حدود 16 میلی متر بوده و کلاس باری آنها 4 اتمسفر می باشد. این لوله ها دارای انشعابات مختلف بوده و با استاندارد های pe80 و pe100  تولید میشوند.

مصارف لوله های پلی اتیلن :
-1
کشاورزی (سیستمهای آبیاری قطره ای وبارانی(
-2
انتقال آب (پس آب های شهری- آب باران- انتقال آب سدها و غیره
-3
فاضلاب (شهری – صنعتی – ساختمانی(
-4
غلاف کابل برق
-5
تزریق سیمان جهت تقویت پی ساختمان ها
-6
انتقال گاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *